Wiele osób zastanawia się nad tym czym różnią się płytki gresowe z Poznania od płytek ceramicznych. Można zauważyć, że oba te rodzaje płytek są najwyższej jakości materiałami wykończeniowymi wykładanymi w pomieszczeniach domowych i użytkowych na podłogach i ścianach. Płytki ceramiczne, które posiadają najwyższą jakość są bardzo odporne i trwałe, przygotowywane z wykorzystaniem nowoczesnych wzorów przy poszanowaniu ogólnie przyjętych standardów.

Można jednak zauważyć, że płytki gresowe z Poznania są przystosowane do montażu w trudniejszych pomieszczeniach, których podłogi narażone są na kontakt z wieloma czynnikami drażniącymi powodującymi ich uszkodzenia. Poza tym mogą one wpływać na podniesienie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach.

Zarówno płytki ceramiczne jak i płytki gresowe z Poznania powinny zostać odpowiednio wykończone przy wykorzystaniu pięknej glazury. Z propozycjami takiej glazury spotkać można się na stronie. Trzeba zauważyć, że glazura z Poznania wykonywana w przypadku płytek gresowych ma za zadanie uodpornienie je na kontakt z czynnikami drażniącymi, a także dodanie im wyjątkowego uroku. Podobnie jest w przypadku płytek ceramicznych, choć w tym przypadku nacisk położony jest na walory kolorystyczne glazury. Sprawia ona, że montowane w jakimś pomieszczeniu płytki stają się w pełni gładkie i tworzą idealnie płaską powierzchnię, po której można swobodnie się poruszać. Dlatego trudno wyobrazić sobie wysokiej jakości płytki bez glazury.

  Łazienki z mozaikami - Sprawdzony styl