Obecna logistyka jest bardzo zaawansowania. Pozwala na przewożenie dużej ilości materiałów na ogromne odległości. Nie ma już miejsca na świecie, które nie mogłoby zostać zaopatrzone w materiały. Aby skutecznie przewozić oraz magazynować produkty, stosuje się różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe do palet. Jednym z nich są nadstawki paletowe, zwane również kołnierzami. Są to elementy składowe palety które w niesamowity sposób ułatwiają przewożenie i magazynowanie towaru.

Szybko wyparły z rynku swoje poprzedniczki, którymi są drewniane skrzynie i stały się popularnym elementem palet, używanym w magazynach oraz centrach logistycznych na całym świecie. Dlaczego nadstawki paletowe są tak popularne we współczesnym świecie? Co sprawia, że są tak przydatnym i funkcjonującym narzędziem, ułatwiającym pracę?

Przede wszystkim budowa

Nadstawki paletowe są wykonane zazwyczaj z drewna. To ciekawe i niezwykle skuteczne rozwiązanie opakowaniowe dla produktów kompaktowych, nieporęcznych lub kruchych różnych typów, na którym nie jest możliwe położenie kolejnej palety bez jego zniszczenia. Nadstawki współpracują z klasyczną paletą drewnianą lub różnymi typami palet niestandardowych. Wymyślenie nadstawek pozwoliło wyeliminować używanie dużych, klasycznych, drewnianych skrzyń, które w magazynach były nieporęcznie i zwiększały koszty magazynowania oraz transportu.

Kołnierz pojedynczej palety składa się z czterech lub sześciu desek drewnianych (używa się również desek plastikowych) oraz czterech lub sześciu metalowych zawiasów, które są używane do przytrzymywania desek razem. Czym wyróżniają się nadstawki, że tak chętnie się je wybiera? W odróżnieniu od skrzynek drewnianych kołnierze mają możliwość ich zawinięcia, gdy nie są używane. To pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca w magazynie, co przekłada się na jego pojemność czy wydajność. Co więcej, nadstawki są zbudowane z lekkiego materiału, który również jest bazo wytrzymały. Dzięki temu koszty transportu większej ilości nadstawek i palet są zmniejszone.

  Odporne na uszkodzenia palety drewniane

Kup dobre nadstawki

Nadstawki można kupić w większości miejsc skupu i sprzedaży palet. Jednak, jeśli chcemy kupić dobre nadstawki, o odpowiedniej jakości, powinniśmy skłonić się ku punktom cieszącym się dobrą renomą. Jednym z takich miejsc i zarazem największym skupem i miejscem sprzedaży palet na terenie województwa wielkopolskiego jest poznańska TEFRA. Posiadając cztery punkty skupu, działając od ponad 25 lat, jest firmą, która dba o klientów i stara się działać tak, by zadowolić każdego.

Dlatego też istnieje możliwość dokonania zakupu i dowodu nadstawek oraz dopasowanych do nich palet bezpośrednio do przedsiębiorstwa, o ile jest ono zlokalizowane na terenie województwa. Co więcej, można w ten sposób oddać materiały do skupu, czy naprawy. Więcej informacji o nadstawkach, paletach oraz asortymencie, który oferuje firma, można znaleźć na stronie: