Urządzając pokój dziecka, wielu rodziców początkowo nie ma pewności, czy potrzebują ochraniacza na łóżko, czy nie. Zbyt wiele dobrych rad od znajomych i krewnych często pozostawia po sobie wiele niepewności. Ochraniacz do łóżeczka to obramowanie wokół łóżeczka dziecka. Wyścieła łóżeczko tak, aby dzieci były chronione przed wpadaniem na drewniane szczebelki.

Ochraniacz do łóżeczka – poradnik dla każdego rodzica

Ochraniacze na łóżeczko wykonane są z bawełny i zazwyczaj wypełnione są miękką pianką lub poliestrem. Niektóre stoją samodzielnie, inne są przymocowane do boków łóżeczka za pomocą wstążek. Zdecydowanie polecamy te modele, które można przymocować co zwiększa bezpieczeństwo maluszka podczas snu i odpoczynku w ciągu dnia.

Łóżeczka dziecięce są często bardzo duże na początku dla małych dzieci, przez co wydają się nieco w nich zagubione. Ochraniacz do łóżeczka dla niemowlaka to bezpieczeństwo, które maluch bardzo ceni. Może również pomóc, jeśli dziecko ma problemy z zaśnięciem wieczorem, ponieważ jest przytłoczone otaczającymi bodźcami. Lepiej chroni dziecko przed otoczeniem i daje mu jeszcze większe bezpieczeństwo.

Ochraniacz do łóżeczka modułowy – oczywisty wybór dla wielu rodziców

Generalnie w pokojach dziecięcych nie powinno być zbyt ciepło. Latem, gdy odpowiednią temperaturę trudniej regulować, okna powinny być często otwarte. To z kolei może powodować przeciągi. Bawełniany ochraniacz do łóżeczka Pinio optymalnie chroni przed tym dziecko.

Wiele dzieci dużo się porusza i obraca podczas snu – ochraniacz do łóżeczka modułowy daje tu dodatkową ochronę i zapewnia, że ​​nie wpadną na brzeg łóżeczka. Dodatkowo ochraniacze do łóżeczka mogą wspaniale ozdobić dziecięce łóżeczko lub podbić kolorystykę pokoju dziecka, ponieważ są dostępne w wielu różnych wzorach i kolorach.

  Książki dla młodzieży

Ochraniacz do łóżeczka można znaleźć w różnych rozmiarach. Jest to zależne od producenta i jego idei tworzenia produktów dla dzieci. Bez względu na to jaką wielkość wybierzemy zawsze trzeba pamiętać, żeby ochraniacz był dobrze przymocowany do łóżeczka. Gdy dziecko dorośnie ochraniacz można wykorzystać jako ochronę podczas zabawy na podłodze, np. osłaniając zimną ścianę.