Wybór mebli do dziecięcego pokoju nie jest prosty, szczególnie jeżeli pokój robiony jest dla starszaka. O ile przy urządzaniu pokoju dla niemowlaka rodzic ma pełną kontrolę, to u starszego dziecka trzeba liczyć się z różnymi wymaganiami. Czasami rodzic może zostać postawiony przed koniecznością zrobienia bazy kosmicznej czy wieży księżniczki. W takich trudnych chwilach z pomocą przyjdą meble dla dzieci, które są bezpieczne, funkcjonalne, estetyczne i w oryginalnych kształtach.

Jakie meble do pokoju dla dzieci wybrać?

Przede wszystkim bezpieczne. Co prawda przy starszaku rodzic nie musi już zwracać uwagi na małe lub ostre elementy, ale bezpieczeństwo nadal jest ważne. Meble dla dzieci powinny posiadać atesty, które potwierdzą ich zgodność z polskimi i europejskimi standardami. Ze względu na to, że dzieci będą miały z nimi styczność cały czas, warto także zwrócić uwagę na to, żeby były pomalowane ekologiczną farbą. Takie meble będą idealne nawet dla alergików. Kolejną kwestią, jaka brana jest pod uwagę przy wyborze mebli jest kolor. Meble dziecięce białe idealnie wpasują się w każde wnętrze.

Idealny pokój dziecięcy

Dla starszaków posiadanie wymarzonego pokoju jest niezwykle ważne. Dzięki drewnianym meblom możesz spełnić praktycznie każde wymagania i marzenia. Obecnie bardzo popularne jest łóżko domek, które pięknie się prezentuje i jest całkowicie bezpieczne. Poza tym do drewnianych mebli, które możesz umieścić w pokoju dziecka, należy biurko, barierka, półka wisząca czy regał. Więcej inspiracji znajdziesz tutaj:

  Jak znaleźć dobrego hydraulika?