Układ krążenia jest jedną z najważniejszych składowych naszego organizmu. Abyśmy mogli bez problemów żyć, cieszyć się pracą, hobby, rodziną, należy szczególnie dbać o ten układ. Najbardziej zagrożone jest serce, będące motorem całego organizmu, pompą, która tłoczy życiodajną krew, a z nią tlen. Patrząc na statystyki, niewielka ilość ludzi zdaje sobie z tego sprawę. W Polsce choroby układy krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów. Dlaczego? Ponieważ ludzi nie dbają o to co jedzą, czy uprawiają aktywność fizyczną, a do lekarza chodzą tylko od święta.

Kardiolog – w czym może pomóc?

Kardiolog jest lekarzem zajmującym się tylko chorobami układu krążenia. Wiadomo – najlepiej żyć tak, by nigdy do niego nie trafić. Jednak kiedy już znajdziemy się w jego gabinecie, niczego nie należy się obawiać. Kardiolog może pomóc w chorobie niedokrwiennej serca, kardiomiopatii, zaburzeniach rytmu serca, nadciśnieniu tętniczym czy we wszelkich wadach serca.

Ponadto trzeba się do niego udać, jeżeli cierpi się na niewydolność serc bądź zaburzenia lipidowe. Zdrowe osoby, które uprawiają sport rekreacyjnie czy tez zawodowo również powinny się wybrać do kardiologa, jeżeli chcą poznać ocenę stan układu krążenia.

Kardiolog w Poznaniu

Nie ulega wątpliwości, że najlepszego kardiologa w Poznaniu można spotkać centrum medycznym neoMedica. NeoMedica to wyjątkowe miejsce, gdzie każdy chory może znaleźć odpowiednią opiekę, nie tylko kardiologiczną. Kardiolog Poznań to tylko jedna z wielu specjalizacji, a przeczytać o tym można tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/kardiologia

  Stosowanie żelu akrylowego