Jeśli chodzi o codzienne chodzenie do toalety, higiena odgrywa bardzo ważną rolę. Oprócz papieru toaletowego lub wilgotnych chusteczek w łazienkach i toaletach często stosuje się obecnie toalety myjące lub bidety. Jednak to, czy zostanie zainstalowany bidet, czy toaleta myjąca, zależy od osobistego gustu. Ważną rolę odgrywają również warunki przestrzenne. Oba urządzenia sanitarne mają różne zalety i wady.

Bidet wc – wszystko, co należy wiedzieć zanim zdecydujesz się na montaż

Bidety od dziesięcioleci są stałym elementem wyposażenia łazienek i toalet w wielu krajach azjatyckich i arabskich oraz w południowej Europie. Po przejściu do toalety siadasz na drugiej umywalce, aby się umyć i otwierasz znajdujący się za nią kran. Okolice intymne myje się strumieniem wody, a następnie osusza ręcznikiem lub papierem toaletowym. Zaletą bidetu jest oczywiście higiena. Również ze względu na wysokość ta niewielka umywalka jest bardzo wygodna dla okolic intymnych. Wadą jest jednak duża ilość miejsca, ponieważ bidet wc musi być zainstalowany tuż obok toalety. Pełna oferta dostępna na stronie: https://grupamo.pl/produkty/ceramika/

Bidet podwieszany – kompletny poradnik

Bidet podwieszany cieszy się obecnie rosnącym popytem i coraz większą popularnością. Ten rodzaj toalety został wynaleziony w Szwajcarii ponad 50 lat temu i jest szczególnie popularny w Azji. Podobnie jak w przypadku bidetu, okolice intymne są czyszczone strumieniem wody. Jednak strumienia wody nie zawsze dozuje się kranem. W bidecie podwieszany nowoczesnym zainstalowana jest pompa elektryczna, która uruchamia strumień wody za naciśnięciem przycisku. Bardzo nowoczesne toalety myjące są nawet wyposażone w pilota. Wadą jest jednak to, że toaleta myjąca musi być podłączona do prądu.

  Parkingi na nowych osiedlach

Łazienka z bidetem – na wzór nowoczesnych pomieszczeń

To, czy ma to być tradycyjny bidet, czy bidet podwieszany, ostatecznie zależy od kosztów. Bidet wraz z armaturą jest dostępny w przystępnej cenie (bez montażu). Do tego dochodzą koszty instalacji. W zależności od wyposażenia toaleta myjąca może wymagać nieco więcej pieniędzy. https://grupamo.pl/still/

Podczas instalacji bidetu należy uwzględnić koszty podłączenia elektrycznego. Zaletą nowoczesnego bidetu wc jest oczywiście higiena. Utrzymanie czystości jest znacznie łatwiejsze co przekłada się również na zdrowie domowników. Czyszczenie wodą jest często znacznie lepsze dla alergików. Papierowe lub mokre chusteczki mogą zawierać różne substancje, na które reagują osoby wrażliwe.