• Nowoczesne mieszkania z klasą

   Nowoczesne mieszkania z klasą

   Nowoczesne mieszkania pokazują nam jak wielkie kroki zostały poczynione właśnie po to by zadowolenie stawało się elementem szczególnym, wiedza jaka staje się czynnikiem najważniejszy, to pewnego rodzaju jakościowe podejście do życia. Oczywiście nasze mieszkanie to już nie tylko miejsce w którym odpoczywamy, to miejsce które ma sprzyjać rozmową, niepowtarzalnej atmosferze, pewnemu szczególnemu działaniu z jakim …»
  • Aranżacja małego mieszkania

   Aranżacja małego mieszkania

   Gdy stajemy się wreszcie właścicielem naszego pierwszego mieszkania pojawia się kolejny problem – jak z surowych czterech ścian stworzyć przytulne wnętrze. Wielki międzynarodowy koncern meblarski, krajowa sieciówka, lokalny sklepik meblarski czy polecony przez znajomych stolarz? Polacy coraz częściej jako optymalną formę zaprojektowania przestrzeni mieszkalnej wybierają meble na miarę. Ze względu na ograniczenia budżetowe młodych ludzi …»
  • Płytki ceramiczne – wiele sposobów na ich ułożenie

   Płytki ceramiczne – wiele sposobów na ich ułożenie

   Płytki ceramiczne, jak każdy materiał budowlany wymaga określonej wiedzy i sposobu postępowania z nim. Często do ich ułożenia zatrudnia się profesjonalne ekipy, które szybko i sprawnie układają płytki w różnorodnych pomieszczeniach, zgodnie z wolą klienta. Jakie są powszechnie znane sposoby na ich ułożenie. Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto. 1. Wszystko co …»
 • Badanie bioder u dzieci

  Bardzo ważnym badaniem w życiu małego człowieka jest USG bioder. Pomaga wykryć nieprawidłowości, takie jak dysplazja stawów. Dzięki szybkiej interwencji można zminimalizować ryzyko problemów zdrowotnych w przyszłości. Pierwsze badanie powinno być wykonane w szpitalu, a na kolejne muszą umówić się rodzice. Powinni to zrobić trzykrotnie: około szóstego tygodnia życia niemowlaka, około trzeciego miesiąca, a następne, gdy dziecko zacznie chodzić.

  USG bioder u dzieci – kiedy zgłosić się na badanie?

  Poza wymienionymi powyżej wizytami profilaktycznymi rodzic powinien umówić się na badanie, gdy zauważy niestabilność stawów biodrowych dziecka. Należą do nich między innymi objaw Ortolaniego, polegający na przeskakiwaniu bioderka oraz objaw Barlowa, polegający na wyważaniu stawu. Ponadto warto zgłosić się do ortopedy, gdy rodzic zauważy nienaturalne ułożenie nóżek niemowlaka.

  USG bioderek w Poznaniu – jak wygląda badanie?

  Badanie jest bezpieczne, szybkie i bezinwazyjne. Przed jego wykonaniem lekarz przeprowadza wywiad na temat rozwoju niemowlaka. USG bioderek niemowląt w Poznaniu wykonywane jest za pomocą nowoczesnego sprzętu. Lekarz smaruje biodra żelem, a następnie przykłada do niego głowicę ultrasonografu. Wynik badania dostępny jest od razu. Jeżeli lekarz zauważy nieprawidłowości, poinstruuje rodziców odnośnie dalszego postępowania z malcem i poda termin kolejnej wizyty. USG bioder jest badaniem ważnym, o którym trzeba pamiętać. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat .

  Możliwość komentowania jest wyłączona.