• Kształtowanie się nowoczesnych trendów

   Kształtowanie się nowoczesnych trendów

   Nowoczesny świat zmienia się w bardzo szerokim zakresie, jakość naszych mieszkań staje na zupełnie innym poziomie. Ważne staje się dość szczególne zastosowanie rozwiązań z jakimi spotykamy się na rynku do pewnych panujących trendów,czynnikiem szczególnym jednak staje się wsłuchanie we własne potrzeby, nowoczesne rozważania to połączenie pewnych trendów, zarówno dla miłośników niezwykłych rozwiązań jak i nowoczesnych …»
  • Dobry transport

   Dobry transport

   Transport chłodniczy jest dość specyficznym rodzajem transportu. Wymaga odpowiedniego sprzętu, odpowiedniej obsługi i zabezpieczenia. Nie inaczej jest z transportem mroźniczym. Przewożenie żywności, szczególnie w długich trasach wymaga wielu współgrających czynników, które spowodują że transport zakończy się sukcesem.»
  • Systemy SAP ERP – pomoc dla przedsiębiorców

   Systemy SAP ERP – pomoc dla przedsiębiorców

   Zarządzanie własną firmą z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i zatrudniające licznych pracowników często szukają więc sposobów na usprawnienie tego procesu oraz zapewnienie optymalnego wykorzystania posiadanych zasobów. Na szczęście mogą one skorzystać ze specjalnych aplikacji zaprojektowanych właśnie z myślą o firmach. Do tego typu rozwiązań informatycznych należą systemy …»
 • Badanie bioder u dzieci

  Bardzo ważnym badaniem w życiu małego człowieka jest USG bioder. Pomaga wykryć nieprawidłowości, takie jak dysplazja stawów. Dzięki szybkiej interwencji można zminimalizować ryzyko problemów zdrowotnych w przyszłości. Pierwsze badanie powinno być wykonane w szpitalu, a na kolejne muszą umówić się rodzice. Powinni to zrobić trzykrotnie: około szóstego tygodnia życia niemowlaka, około trzeciego miesiąca, a następne, gdy dziecko zacznie chodzić.

  USG bioder u dzieci – kiedy zgłosić się na badanie?

  Poza wymienionymi powyżej wizytami profilaktycznymi rodzic powinien umówić się na badanie, gdy zauważy niestabilność stawów biodrowych dziecka. Należą do nich między innymi objaw Ortolaniego, polegający na przeskakiwaniu bioderka oraz objaw Barlowa, polegający na wyważaniu stawu. Ponadto warto zgłosić się do ortopedy, gdy rodzic zauważy nienaturalne ułożenie nóżek niemowlaka.

  USG bioderek w Poznaniu – jak wygląda badanie?

  Badanie jest bezpieczne, szybkie i bezinwazyjne. Przed jego wykonaniem lekarz przeprowadza wywiad na temat rozwoju niemowlaka. USG bioderek niemowląt w Poznaniu wykonywane jest za pomocą nowoczesnego sprzętu. Lekarz smaruje biodra żelem, a następnie przykłada do niego głowicę ultrasonografu. Wynik badania dostępny jest od razu. Jeżeli lekarz zauważy nieprawidłowości, poinstruuje rodziców odnośnie dalszego postępowania z malcem i poda termin kolejnej wizyty. USG bioder jest badaniem ważnym, o którym trzeba pamiętać. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/badania-specjalistyczne/usg-bioderek-niemowlat .

  Możliwość komentowania jest wyłączona.